فناوری ترجمه گوگل از طریق دوربین موبایل های معمولی

فناوری ترجمه گوگل از طریق دوربین موبایل های معمولی

دوربین ترجمه گوگل

یکی از جدید ترین فناوری های ترجمه، دوربین ترجمه گوگل است. در حال حاضر امکان ترجمه از زبان انگلیسی به 20 زبان دیگر از طریق دوربین های معمولی گوشی های همراه میسر است. آخرین فناوری معرفی شده از سوی گوگل ترنسلیت را می توان در موبایل های اندروید و همچنین آیفون استفاده کرد. می توان از طریق اپلیکیشن های موجود تصاویری که از قبل تهیه شده و یا حتی به صورت زنده اقدام به ترجمه کرد.

همانطوری که گفته شد، در حال حاضر کاربران 20 زبان مختلف امکان استفاده از این فناوری را دارند. با این جال، این لیست پیوسته در حال بزرگ شدن و گسترش یافتن است. برای مشاهده لیستی از زبان های قابل استفاده در این فناوری، می توانید از این لینک استفاده کنید.

ترجمه تصاویر با استفاده از گوگل ترنسلیت

در حال حاضر می توان به سه صورت مختلف از این فناوری استفاده کرد. 1. استفاده  آنی از دوربین برای ترجمه 2. عکس گرفتن و ترجمه متون 3. استفاده از تصاویر از قبل تهیه شده برای ترجمه.

در ادامه می توانید با هر یک از این نمونه ها بیشتر آشنا شوید.

طریقه استفاده آنی از دوربین موبایل برای ترجمه

instant Translate

برای استفاده از این قابلیت، در ابتدا نیاز است اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را به همراه فایل های آفلاین زبان مورد نظر دانلود نمایید.

پس از نصب اپلیکیشن، آن را اجرا کنید. در گوشه سمت چپ بالا، زبان مورد نظر موجود در عکس را انتخاب کنید. سپس در سمت راست، زبانی که قصد ترجمه به آن را دارید، برگزینید.

بر روی Instant Translate ضربه بزنید:

در انتها دوربین گوشی را بر روی متنی که قصد ترجمه آن را دارید، تنظیم کنید. ترجمه متن بر روی صفحه گوشی ظاهر می شود.

ترجمه پس از گرفتن عکس

برای گرفتن عکس و سپس ترجمه آن می توانید در ابتدا از قسمت آپشن در گوشه سمت چپ Language را انتخاب نمایید. زبان موجود بر روی عکس را انتخاب کنید و سپس از گوشه سمت راست زبان مقصد که قصد ترجمه به آن را دارید، برگزینید.

گزینه  Instant Translate را انتخاب کنید و سپس برای گرفتن عکس دکمه Camera  را لمس نمایید.

با استفاده از انگشت خود متنی که قصد ترجمه آن را دارید، انتخاب کنید. گوگل بلافاصله متن انتخابی شما را ترجمه خواهد کرد.

ترجمه تصاویر موجود در گوشی همراه

ترجمه متون موجود در تصاویری که از قبل تهیه شده است، شباهت فراوانی با عکس های گرفته شده دارد. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را اجرا کنید و سپس از گوشه سمت چپ در بالای تصویر، زبان ورودی را انتخاب کنید. همین کار را از طریق گوشه سمت راست برای زبان خروجی و یا زبانی که قصد ترجمه به آن را دارید، انجام دهید. دکمه Camera  را لمس کنید و بر روی Import فشار دهید.

تصویری که قصد ترجمه آن را دارید انتخاب کنید و سپس متنی که قصد ترجمه آن را دارید برگزینید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *